خرید اینترنتی فایل پاورپوینت کلیات جوشکاری

مطالب دیگر:
📜کتاب آموزش زبان هلندی برای فارسی زبانان به علاوه 1000 لغت پرکاربرد هلندی با ترجمه فارسی📜دانلود کتاب دو چوب و یک سنگ📜روش تنظیم پرسشنامه📜پرسشنامه راهنمای تکمیل جدول تاثیر متقابل عوامل📜آموزش تهیه پرسشنامه📜پرسشنامه ارتقاء امنیت زنان در پارک‌های شهری با تأکید بر طراحی محیطی📜آموزش ورود اطلاعات پرسشنامه به فایل Excel📜کارت ویزیت لایه باز کفش زنانه📜اندروید پلاس📜بانک شماره تلگرامی های فعال(16 میلیون شماره)📜بانک شماره تلگرامی ایرانسل📜دانلود پاور پوینت کتاب روان شناسی تربیتی دکتر سیف دانشگاه پیام نور📜اموزش کسب در امد واقعی📜دانلود کار تحقیقی وظيفه‌ ولي‌ قهري‌ در مورد قتل‌ در صورت‌ وجود اولياي‌ دم‌ متعدد و وجود اولياي‌ دم‌ صغير در 62 صفحه📜کتاب آموزش زبان روسی Russian In Exercises📜وکتور کفشدوزک کورل 12 مناسب برای برش شبرنگ📜مجموعه فیلم های آموزشی نرم افزار متلب (مبحث داده کاوی)📜نرم افزار کاربردی افزایش+سرعت شارژ📜کتاب زنده ماندن در طبیعت و شرایط سخت📜اموزش ساخت شماره مجازی (امریکا.چین.روسیه .انگلستان)
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : پاورپوینت کلیات جوشکاری
جوش,جوشکاری,علائم جوشکاری,جوشکار,welding,انواع جوش,الکترود جوشکاری,جوشکاری قوس الکتریکی,جوشکاری زیرپودری,جوشکاری آرگون,سیم جوش,روشهای جوشکاری,جوش گازی,کلیات جوشکاری,استانداردهای جوشکاری
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

این پاورپوینت در مورد جوشکاری و کلیاتی در مورد آن می باشد .
که بصورت کامل با تصاویر و علائم مخصوص گردآوری شده است در 118 اسلاید زیبا


بخشی از محتوا ::
جوشکاری یکی از کارآمد ترین راههای اتصال فلزات است و جوشکاری تنها راه اتصال دو یا چند قطعه فلز برای یکپارچه ساختن آنها است . جوشکاری بطور وسیعی برای ساخت یا تعمیر تمام محصولات فلزی بکار برده می شود و بیشتر وسایل پیرامون ما ، جوش داده می شوند . جوش یک اتصال دائمی است لذا چنانچه لازم است اتصال ، گاهگاهی جدا شود ، نبایستی جوش داده شود برای اتصال دو عضو با پرچ ، سوراخ کردن قطعات ضروری است این سوراخ ها تا 10 درصد مساحت مقطعی عرضی قطعات متصل شونده را کم می کنند . اتصال مزبور ممکن است به دو قطعه ورق کمکی نیاز داشته باشد ، بنابراین وزن مواد لازم تمام شده اتصال بالا می رود .

در صورتیکه با استفاده از جوش این هزینه حذف می کردد در جوشکاری تمام مقطع عرضی قطعه برای تحمل نیرو بکار می رود و وزن به مقدار قابل ملاحظه ای کم می شود لوله نیز اگر با جوش متصل گردند صرفه جویی مشابهی صورت می گیردضخامت لوله بایستی به اندازه کافی باشد تا بار لازم را تحمل نماید . حال اگر لوله بوسیله رزوه متصل گردد ، ضخامت بیشتری لازم دارد ولی برای جوشکاری ضخامت کمتری کفایت می کند و به این ترتیب وزن فلز و هزینه برای اتصالات رزوه ای بیشتر از اتصالات جوشی است ، سطح داخلی اتصالات جوش داده شده نیز هموارتر است .

طراح اگر قطعات ریخته ای را به جوشی تبدیل کند ، با کم کردن ضخامت لازم در درون فلز صرفه جویی می کند ، استفاده از جوش بجای ریخته گری به طراح آزادی عمل بیشتری می دهد ؛ هرجا که لازم است از ورقهای ضخیم استفاده می کند و در جاهای دیگر ورقهای نازک در نظر می گیرد . یکی دیگر از کاربرد های جوشکاری ، روکشی و ترمیم سطح فلزات یا فلز مخصوص است که می تواند مقاوم به خورندگی و یا سایش باشد و از این طریق سالیانه میلیاردها دلار در دیر تعویض کردن قطعات صرفه جویی می شود .


1 ) جوش قوس الکتریکی با الکترود روکشدار : جوش قوس الکتریکی با الکترود روکشدار یکی از متداولترین ، ساده ترین و شاید کارآمدترین روشهایی است که برای جوش فولاد ساختمانی بکار میرود . حرارت با برقرار نمدن قوس الکتریکی بین یک الکترود روکشدار و فلز پایه ایجاد میگردد.

2 ) جوش قوس الکتریکی زیرپودری : در جوشکاری به روش زیرپودری ، ماده حفاظت کننده بصورت یک نوار پودری در روی درز ریخته می شود ، سپس قوس الکتریکی توسط الکترود لخت در زیر این پودر برقرار میگردد . در حین جوشکاری قوس زیرپودری برقرار شده و دیده نمی شود.

3 ) جوش قوس الکتریکی تحت حفاظت گاز : در این روش الکترود یک مفتول لخت ممتد است که از میان گیره ی الکترود گذشته و یا یک قرقره تغذیه می شود . حفاظت در این روش بطور اصولی با سپری از گاز فعال دی اکسیدکربن یا گازهای خنثی مثل آرگون و هلیم و غیره صورت میگیرد .

4 ) جوش قوس الکتریکی با الکترود توپودری : این روش شبیه جوشکاری به روش تحت حفاظت گاز است ، با این تفاوت که الکترود ممتد فلزی آن لوله ای شکل بوده مواد حفاظتی را در داخل خود دارا می باشد .

نکات ایمنی

1- در مجاورت مواد قابل اشتعال و انفجار ودر مکانهایی که گرد وغبار و بخارات یا گازهای قابل انفجار و اشتعال وجود دارد نباید جوشکاری کرد .

2- بدنه دستگاههای جوش برق باید بطور مو ثری دارای اتصال الکتریکی به زمین باشد .

3- محل اتصال کابلهای تغذیه به دستگاه باید عایق کاری شده باشد .

4- در دستگاهها ی جوش برق تمام قسمتهای حامل جریان برق به استثنا محل جوش باید کاملا پو شیده باشد.

5- در هنگام جوشکاری زمین باید خشک باشد در صورت خیس بودن باید از چوب ، لاستیک یا پوکه های خشک بعنوان زیر پایی استفاده کرد.

6- سوپاپها ، فشار سنجها یا وسایل تنظیم کپسول را نباید گریس کاری کرد.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود